מאחורי הקלעים

מזל טוב!!! החלטתם להתחתן – זוהי אחת ההחלטות הגדולות והמשמעותיות ביותר בחיים – מכאן אתם יוצאים יחד לדרך משותפת.

עכשיו אתם מתפנים לתכנן את החתונה. זה הזמן לשבת יחד ולחשוב מה כל אחד מכם היה רוצה, כיצד הוא דמיין לעצמו את האירוע, מה מאוד חשוב לו שיהיה ועל מה הוא היה מעדיף לוותר.

זכרו - הפקת אירוע חתונה זו הפקה גדולה ורצינית ביותר, אולי הגדולה ביותר שעשיתם עד היום ולרוב אתם גם עומדים בפני ההוצאה הכספית הגדולה ביותר עבורכם עד כה.
לכן כדאי לחשוב, לתאם ציפיות ולתכנן מראש מה ואיך הייתם רוצים.
ממילא תיכף כל יודעי הדבר יתחילו לייעץ לכם, במקרה הטוב, ולנסות להחליט במקומכם במקרה הפחות טוב.

אז לפני שאתם מתבלבלים ממטר העצות ונלחצים מברד הלחצים כמה טיפים כמראה דרך לנבוכים:

הנאה – הכי חשוב ליהנות מהתהליך – נכון שלעיתים הוא ארוך ומייגע ושלפעמים מרוב כעס ותסכול אתם כבר לא זוכרים למה החלטתם להינשא זה לזו, לכן החליטו כל אחד לעצמו ושניכם יחד ליהנות מהדרך – לקבל יחד את ההחלטות השונות ולצחוק יחד מההערות המעצבנות.

לוח זמנים – יש תאריך? יופי. עכשיו חשוב לשבת ולתכנן את הזמנים. קחו לוח שנה וקיבעו תאריכי יעד לסגירה עם נותני השירותים: DJ, צלם, קייטרינג, מעצב וכד'.
עד מתי מחליטים סופית על שמלה ובגדים לחתן, נרשמים ברבנות ומתאמים עם רב.
תאריכי יעד לקניית נעליים, הזמנת טבעות, החלטה על תסרוקת ואיפור וכד'. וכן הלאה...

תזונה – בתקופה זו חשוב לנו יותר מתמיד להראות במיטבנו – הן מבחינת חיוניות העור, השיער, העיניים והציפורניים והן מבחינת גיזרתנו החטובה (בתקווה). הקפדה על תזונה נכונה, מגוונת ומאוזנת תעזור לנו להשיג יעדים אלו.
זה הזמן להעדיף דגנים מלאים ומורכבים על פני קמח לבן וסוכרים פשוטים – הדגנים המלאים עשירים בסיבים תזונתיים אשר עוזרים בניקוי הגוף וכלי הדם ובכך מסייעים גם באיזון המשקל וגם בשיפור מראה העור.
גם פירות וירקות עשירים בסיבים תזונתיים וזאת בנוסף לויטמינים, המינרלים ונוגדי החמצון החשובים לחיזוק גופנו, לשמירה על תפקוד האיברים החיוניים ולשיפור מראה העור, השיער, העיניים וציפורניים.

שתייה – מים, מים ועוד מים. הקפידו לשתות לפחות שני ליטרים של מים ביום. הפחיתו ככל יכולתכם שתיית קפה, אלכוהול, קולה ומשקאות קלים וממותקים. המים חיוניים לתפקוד, משמעותיים בניקיון הגוף, עוזרים להפחתת מתחים, משפרים את מראה העור ושומרים על גמישותו וחיוניותו.

נעליים – מומלץ לקנות נעליים לפחות חודש לפני החתונה ולהלך בהן בהזדמנויות רבות ככל האפשר (בבית או במקום בטוח מפני שחיקה או לכלוך), על מנת לרכך את הנעלים ולהתאימן טוב יותר למבנה כף הרגל. אם את מתכננת פדיקור מומלץ לקבוע כשבוע לפני החתונה. לעיתים לאחר הטיפול הרגלים פצועות וכואבות ולכן כדאי להשאיר מרווח זמן להתאוששות. את השלמת או חידוש הצבע קבעי ליום החתונה יחד עם המניקור.

אנשי מקצוע – אלה הם האנשים המלווים אתכם בהכנות וחלקם (DJ, צלמים) מתלווים אף לאירוע עצמו ולכן חשוב מאוד שמעבר להיותם מקצועיים מאוד (ומתאימים לכם מבחינת התקציב וכד') גם יהיה לכם נעים במחיצתם.
בבחירת אנשי המקצוע סמכו על החושים שלכם ועם זאת סכמו הכול עד לפרטים הקטנים ביותר (עלויות, זמנים וכד').

שמלה – אם את יודעת בדיוק איך תראה השמלה שלך ואם אין לך אפילו מושג ירוק, בבואך למדוד, זכרי כי מעבר ליופי השמלה חשוב לבדוק גם כמה היא נוחה – שבי איתה, תהלכי בה, בדקי שהמחוך (אם ישנו) אינו הדוק מידיי, מאפשר לך לנשום בחופשיות ולא יפצע אותך במהלך הערב.

משהו לנשמה – החתונה כבר בעוד כמה ימים ולאחר שתכננתם, סגרתם, רצתם, הזמנתם קחו כמה שעות לבילוי משותף קיבעו תור לעיסוי זוגי, צאו לארוחה מפנקת - העיקר קחו פסק זמן מההכנות והלחצים בהנאה משותפת.


נכתב ע"י מיכל גזית לתזונה נבונה